Zabawa w koronawirusa – czyli lęk przed chorobą u dzieci + MATERIAŁY EDUKACYJNE

Moje dziecko biega z koroną na głowie i mówi, że jest koronawirusem. Zachodzisz w głowę czy to odpowiednia zabawa? A może nie wiesz, jak odpowiedzieć dziecku na uciążliwe pytania dotyczące bieżącej sytuacji? Zastanawiasz się jak zminimalizować jego lęk? Darmowe konsultacje telefoniczne dla Rodziców do 31 marca. Zadzwoń 888 269 398.

Lęk jest emocją, która towarzyszy nam w życiu codziennym. Zwykle pełni przydatną funkcję ochronną! Daje nam znać, że jesteśmy w niebezpieczeństwie, mobilizuje nasz organizm i przygotowuje do działania. Np. w sytuacji, gdy podczas spaceru zobaczymy dużego psa błąkającego się bez opieki, zachowamy bezpieczną odległość, by zminimalizować potencjalne ryzyko zagrożenia. Analogicznie, lęk przed koronawirusem, może przełożyć się na większą mobilizację do przestrzegania zasad higieny i tym samym poprawy bezpieczeństwa nas i naszych najbliższych.

Lęk jest emocją, która ZARAŻA. Dlatego zróbmy wszystko, by lęk ludzi dorosłych, nie przelał się niekontrolowaną falą na dzieci. Zadbajmy o to, by dzieci posiadały adekwatną do wieku wiedzę nt. koronawirusa i wytłumaczmy im obecną sytuację (nagłą przerwę w zajęciach przedszkolnych, czy też szkolnych, brak możliwości odwiedzin u dziadków, niemożność wyjścia na plac zabaw).  

Poradnik dla najmłodszych (wraz z polską wersją językową) znajduje się w linku https://www.mindheart.co/descargables?fbclid=IwAR1v1tNr5YObBkbB_vYqbJKiNSdUVCmQsAXVCnz3rRO048FdfxrgzrMDcTc

Zapraszam do darmowej konsultacji telefonicznej! 888 269 398

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.