Wielkanoc w tym roku inna niż zwykle, czyli jak bezpiecznie zadbać o atmosferę Świąt

Wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły wiele zmian w naszym życiu. Inaczej niż zwykle wygląda każdy dzień tygodnia i inaczej niż dotychczas wyglądają weekendy. Nierzadko mamy poczucie, że dni się ze sobą zlewają, a odnalezienie różnic między nimi stanowi prawie takie samo wyzwanie, jak rozwiązywanie łamigłówek.

W obliczu zbliżających się Świąt Wielkanocnych, warto zastanowić się wcześniej, jak zadbać o to, by szalejący koronawirus, nie odebrał nam całkowicie radości świętowania i nie zgasił chęci do przygotowań. Kilka wskazówek, jak bezpiecznie zadbać o atmosferę świąt.

  • Zrób listę potrzebnych produktów

Zwykle w przedświątecznym czasie biegamy do sklepu jeszcze w ostatniej chwili. W ferworze przygotowań, okazuje się, że czegoś zabrakło i trzeba szybko jechać po zaopatrzenie. Skoro został jeszcze tydzień, przygotujmy listę świątecznych potraw. Zróbmy listę zakupów. Z pewnością znajdą się produkty, które można kupić wcześniej. Idź do sklepu z listą, tak by usprawnić zakupy. To z pewnością pomoże ograniczyć narastającą frustrację.

  • Zaangażuj domowników we wspólne przygotowania

Skoro już rzeczywistość narzuca na nas obowiązek spędzania czasu w domu, może warto przekuć to na coś pozytywnego. Zwykle do ostatniej chwili przed świętami dzieci spędzają czas w szkole, dorośli intensywnie pracują, a na koniec powstaje ogrom oczekiwań, brak wsparcia i wzajemne wyrzuty. Jest jeszcze wystarczająco dużo czasu na to by zaplanować rzeczy, które chcemy zrobić przed Wielkanocą. Zrób z domownikami plan działania na najbliższy tydzień. Uzgodnijcie czas na naukę, pracę, ale także na przygotowania do świąt. Wykorzystajcie obecną sytuację na wspólne gotowanie, na które być może do tej pory zawsze brakowało czasu.

  • Zrób własnoręczne dekoracje

Większość z nas dba o to, by w okresie świąt, dom wyglądał inaczej niż na co dzień. Pamiętajmy o tym szczególnie w tym roku. Wykorzystajmy pomysły dostępne w internecie i to co mamy w domach. Pamiętajmy o najmłodszych domownikach, dla których kreatywność nie ma granic. Wspólne tworzenie kolorowych pisanek może dać wiele pozytywnych doświadczeń i wzmocnić relacje.  Własnoręcznie wykonane ozdoby wzmocnią samoocenę.

  • Zadbaj o kontakt z Rodziną

Z powodu COVID – 19 w tym roku rodzinne spotkanie przy świątecznym stole będzie niemożliwe. Wiadomo, że kontakt online lub telekonferencja nie zastąpi bliskiego przytulenia, ale może być alternatywą na ten świąteczny czas. Pamiętajmy o życzeniach dla tych, którzy z różnych względów nie mogą być z nami. Zadbajmy szczególnie o to, by życzenia dotarły do osób hospitalizowanych. Zakaz odwiedzin i brak obecności bliskich jest dla pacjentów w tym czasie szczególnie trudny.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.