Święta...czas start!

Tradycja obdarowywania prezentami jest od dawien dawna, zakorzeniona w kulturze Polaków. Ciężko wyobrazić sobie 6 grudnia lub Święta Bożego Narodzenia bez podarków. Tyle bezcennych uśmiechów maluje się na twarzach dzieci, zdzierających kolorowy papier by dostać prezent. Tyle łez wzruszeń na twarzach dorosłych, spełniających te marzenia.

Na sklepowych półkach, powoli robi się tłoczno od świątecznych ozdób. W reklamach coraz częściej słyszymy o świątecznych rabatach. Wygląda na to, że czas przygotowywania do Bożego Narodzenia rozkręcił się na dobre. Ponieważ zostało jeszcze trochę czasu, warto pomyśleć wcześniej i nie odkładać zakupów na ostatnią chwilę. Przemyślane i wcześniej zaplanowane zakupy, pomogą nam uniknąć świątecznych rozczarowań. O czym warto pomyśleć, przygotowując mikołajową niespodziankę, by ktoś bliski poczuł się wyjątkowo? Oto kilka wskazówek.

Świąteczny budżet - to pierwszy krok w planowaniu świątecznych zakupów. Za nami ciężki rok zmagania się z pandemią. Dlatego warto wcześniej określić finanse, jakie chcemy i możemy przeznaczyć na upominki. 

Lista osób - czasami zdarza się, że nieubłaganie się wydłuża. Pomyślmy wcześniej kto jest dla nas ważny i chcemy by otrzymał od nas prezent. Być może od ubiegłego roku listę należy uaktualnić. 

Wiek - to ważne kryterium w doborze prezentu. Warto jednak pamiętać, że dla dzieci będących rodzeństwem, można kupić wspólny prezent, nawet jeśli jest między nimi kilka lat różnicy. W tej roli doskonale sprawdzą się drewniane klocki, czy lego. Przy świątecznych zakupach, warto rozważyć gry planszowe, które mogą być doskonałym prezentem dla całej rodziny. 

Rękodzieło -  chociaż czas robienia skarpetek na drutach minął, to jeśli mamy wystarczająco dużo czasu i chęci, warto pomyśleć o wykonaniu prezentu własnoręcznie. Album ze zdjęciami, drzewo genealogiczne, paczka pierników czy ozdoby choinkowe, świetnie sprawdzą się w tych rolach. 

Na koniec coś uniwersalnego - pewnie nie raz, każdemu z nas zdarzył się nieoczekiwany gość, który zaskoczył nas swoją obecnością i świątecznym gestem. Podczas przygotowań, warto uwzględnić jakiś awaryjny prezent, by uniknąć niezręczności. Na ławce rezerwowych, w niebanalnym opakowaniu sprawdzi się czekolada, słoik miodu, czy zestaw bakalii. 

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.