Rabka-Zdrój: jedno z najważniejszych uzdrowisk w Polsce

Rabka-Zdrój to miasto, które ma szczęście w nieszczęściu. Jego pech polega na tym, że leży zbyt blisko Zakopanego, aby ktokolwiek specjalnie planował urlop w tej miejscowości. Mimo to Rabka nie narzeka na brak turystów, zwłaszcza tych, którzy przyjeżdżają do miasta w celach leczniczych. Rabka-Zdrój to uzdrowisko przyciągające kuracjuszy nie tylko z całej Polski, ale również z Europy. Co ciekawe, coraz większą grupę gości stanowią osoby młode, przyjeżdżające do Rabki po to, aby zadbać o swoje ciało i spowolnić upływ czasu. 

Uzdrowisko z ponad stuletnią tradycją

Największym skarbem Rabki, później przemianowanej na Rabka-Zdrój, są odkryte w drugiej połowie XIX wieku źródła solanek, czyli bardzo zasobnych w minerały (przede wszystkim sód, brom, jod i chlorki) wód głębinowych. Obecnie solankę o temperaturze około 30 stopni Celsjusza czerpie się z 9 ujęć. Pierwszy odwiert do pozyskiwania solanki wykonano już w 1858 roku.

Bardzo bogata oferta zabiegów leczniczych i nie tylko 

Uzdrowisko czerpie z solankowego bogactwa pełnymi garściami. W mieście działa bardzo popularna wśród kuracjuszy tężnia, zdrowotny potencjał ciepłej, zasolonej wody wykorzystują też rabczańskie sanatoria, szpitale uzdrowiskowe (w tym aż trzy dziecięce), prywatne centra SPA, oddział terenowy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc czy Ośrodek Rehabilitacji Dzieci im. dr A. Szebesty.

Nie zapominajmy również o słynnym na cały kraj zakładzie przyrodoleczniczym, w którym można skorzystać z najróżniejszych zabiegów leczniczych i kosmetycznych. Znajdą Państwo również w Rabce-Zdroju profesjonalną pomoc psychologa. Przyjazd do Rabki to świetny pomysł dla całej rodziny – dzieci z pewnością nie będą się tutaj nudzić (słynny „Rabkoland” zapewni im aż nadmiar rozrywki), a dla dorosłych będzie to znakomita odskocznia od stresującej rzeczywistości.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.